کانکس

بـه اتاق‌های از قبل ساخته شده‌ای گفته می شود که جهت سکنی گزیدن در انواع شرایط آب و هوایی و مکان‌های جغرافیایی تولید و ساخته گردد.

کاربرد کانکس

کانکس در ابعاد مختلف، با مواد مختلف (ساندویچ پانل و …) و طرح‌های متفاوت مورد مصرف قرار می‌گیرد. استفاده از آن این قابلیت را نسبت به ساخت خانه دارد که طرح‌های مختلفی را می‌توان در تهیه آن به کار برد. چنانچه محل اقامت و سکونت شما باید در مدت کوتاهی جا به جا شود می‌توانید از کانکس استفاده کنید. زمان تهیه کانکس از دیگر مزیت‌های کاربردی آن است زیرا مدت زمان ساخت خانه قابل مقایسه با مدت وقت تهیه کانکس نیست. این ویژگی امکانی را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید اسکانی سریع داشته باشید. مسائل کاربردی کانکس بسیار است که آن انعطاف پذیری در تهیه است یعنی می توان در تهیه تولید کانکس طرح ها ونقشه های مختلفی به کار برد تا کانکس بتواند هر نیازی را بر طرف نماید.کانکس در موارد متفاوتي از جمله کانکس اداری، کانکس مسکوني، کانکس خودرويي و کانکس سرويس هاي بهداشتي (دستشويي و حمام) و... در ابعاد مختلف و طرح هاي زيادي مورد استفاده قرار ميگيرد.

استفاده از مواد اوليه سبک و با کيفيت در ساخت کانکس موجب ميشود کانکس در در برابر زلزله مقاومت پيدا کند.کانکس اين قابليت را نسبت به خانه دارد که طرح هاي مختلفي را مي توان در ساخت آن به کار برد.

جابجايي کانکس از نکات مهم در مزاياي کانکس مي باشد.

برخي از مزاياي کانکس در مقايسه با ساختمان عبارتند از :

بالا بودن عمر مفيد

ضد زلزله بودن

پايين بودن هزينه نگهداري

زيبايي ظاهري

سيار بودن و قابليت حمل و نقل آسان

پايين بودن قيمت و قابل فروش بودن

در سالیان اخیر با توجه به توسعه صنعت در کشور و نفوذ استقرار صنعت گران در مناطقی که کمترین امکانات رفاهی جهت اسکان موقت برقرار نیست باعث شد فکر ایجاد اتاقک به صورت پیش ساخته  یا کانکس باعث تولید انواع کانکس با کاربری اداری و کانکس دفتری و کانکس کارگاهی و کانکس کارگری با انواع امکانات جانبی از قبیل: سرویس بهداشتی حمام شد که کم کم توانست با توجه به پیشترفت و گسترش این صنعت برخی به فکر تولید سالن اجتماعات ساخت کانکس با طرح کانکس ویلایی ساخت کانکس برای کمپ بیمارستانی و کانکس اورژانس و ایجاد کانکس بیمارستان صحرایی و استفاده از کانکس در تهیه و توزیع میوه و تره بار وتولید انواع کانکس متحرک و کانکس کاروان ها کانکس سایدینگ و کانکس نگهبانی گردید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر www.bonsaz.ir را مشاهده نمایید.

منبع:

www.bonsaz.ir

http://fiberconex.ir

http://www.youvaconex.com