کاربرد کانکس

شاید به دنبال این باشید که بدانید کانکس ها امروزه در چه مواردی کاربرد دارند و چه استفاده هایی از کانکس در جامعه می شود. 

بیشترین استفاده از کانکس در زمانی اتفاق می افتد که ما نیاز به محلی برای اسکان سریع داریم، و یا نیاز به محلی برای محافظت از عوامل محیطی مثل نور، باد، گرما و... داریم. زیر یکی از بزرگترین مزیت های کانکس ها ، خاصیت از پیش ساخته شدن آنها و مقاومت بالای آنها می باشد.

کانکس و کاربرد آن:

در سالیان اخیر با توجه به توسعه صنعت در کشور و نفوذ استقرار صنعت گران در مناطقی که کمترین امکانات رفاهی جهت اسکان موقت برقرار نیست باعث شد فکر ایجاد اتاقک به صورت پیش ساخته  یا کانکس باعث تولید انواع کانکس با کاربری اداری و دفتری و کارگاهی وکارگری با انواع امکانات جانبی از قبیل: سرویس بهداشتی حمام و … شد که کم کم توانست با توجه به پیشترفت و گسترش این صنعت برخی به فکر تولید سالن اجتماعات ساخت کانکس با طرح ویلایی ساخت کانکس برای کمپ بیمارستانی و اورژانس و ایجاد بیمارستان صحرایی واستفاده از کانکس در تهیه و توزیع میوه و تره بار وتولید انواع کانکس متحرک و کاروان ها و… گردید.

تعدادی از کاربرد های کانکس و موارد استفاده از کانکس را برای شما عنوان می نماییم :

 1. مناسب برای اتاقتک های آماده برای پلیس
 2. مناسب برای نصب زمین های ویلایی
 3. محل مناسبی برای محل استراحت در باغ ها و ویلا ها
 4. محل استراحت برای کشاورزان در زمین های کشاورزی
 5. راه اندازی یک فروشگاه سریع
 6. مناسب برای اضافه کردن یک بخش به ساختمان
 7. مناسب برای اضافه کردن یک طبقه بر روی ساختمان
 8. مناسب برای ایجاد بخش آشپزخانه
 9. مناسب برای ایجاد اتاقک های نگهبانی
 10. مناسب برای ایجا گلخانه ها
 11. مناسب برای داشتن یک اتاقک سیار برای نصب در محل های متفاوت

استفاده از مواد اولیه سبک و با کیفیت در ساخت کانکس موجب میشود کانکس در در برابر زلزله مقاومت پیدا کند.کانکس این قابلیت را نسبت به خانه دارد که طرح های مختلفی را می توان در ساخت آن به کار برد.
جابجایی کانکس و بازیافت مواد به کار رفته در ساخت کانکس از نکات مهم در مزایای کانکس می باشد.
زمانی که شما در محلی می خواهید اقامت داشته باشید چه از نظر اقامت کاری و یا اقامت مسکونی البته به صورت موقت کانکس بهترین گزینه برای شما میباشد.
اگر محل اقامت و سکونت شما باید در مدت زمان کوتاهی جا به جا شود شما با استفاده از کانکس می توانید به بهترین نتیجه برسید.زمان ساخت کانکس از دیگر مزایای کاربردی کانکس میباشد زیرا زمان ساخت یک خانه قابل مقایسه با مدت زمان ساخت کانکس نمیباشد و این امکان را برای شما فراهم میکند که بتوانید اسکانی سریع داشته باشید هم چنین اکثر تولید کنندگان کانکس کانکس هایی را به صورت آماده و پیش ساخته موجود دارند که این کانکس های پیش ساخته میتواند در بسیاری از مواقع بهترین کمک را به شما در اقامت بکند.
موارد کاربردی کانکس زیاد می باشد که دلیل آن انعطاف پذیری کانکس در ساخت می باشد یعنی میتوان در ساخت و تولید کانکس طرح ها ونقشه های مختلفی را به کار برد تا کانکس بتواند نیاز هر کس را بر طرف نماید.
کانکس مسکونی میتواند برای شما آشپزخانه,سرویس بهداشتی,اتاق خواب , سالن پذیرایی ,انباری و هر آنچه که شما نیاز داشته باشید را فراهم نماید.کانکس اداری در صورت نیاز شما می تواند دارای سالن کنفرانس , اتاق مدیریت , اتاق کارمندی , اتاق منشی و دیگر موارد مورد نیاز شما باشد.
کانکس ها کمپ های فلزی هستند که کاربری های زیادی داره هم افراد عادی و شخصی و اداره ها ی و ارگانهای دولتی استفاده می کنند . هر کدام از این کانکس ها کاربری خاص خود را دارند.
عزیزان پلیس و نیروی انتظامی و نظامی از کانکس نیروی انتظامی استفاده میکنند.
کشاورزان زحمت کش جهت انبار کردن محصولات خود از کانکس کشاورزی استفاده میکنند.
کسانی که برای تفریح به باغ و یا ییلاق میروند میتوانند از کانکس مسکونی استفاده کنند.
برای عبور از راههای صعب العبور و سخت و خاکی و ناهموار از کانکس سیار یا همان چرخدار استفاده میکنند.
جهت انباری روی پشت بام و داخل پارکینگ روی پشت بام استفاده میشود.
شهرداری محترم برای پارکها و فضای سبز از سرویس بهداشتی یک چشمه ، دو چشمه، سه چشمه، چهار چشمه، پنج چشمه ، شش چشمه (1چشمه ،2چشمه ،3چشمه ،4چشمه ، 5چشمه ، 6چشمه) و چند چشمه استفاده میکنند ،
برای منازل مسکونی و مراقبت از مجتمع ها از کیوسک نگهبانی و چند ضلعی شیک استفاده میشود،
جهت نمازخانه در ارگان ها و نهادهای دولتی از کانکسconex مسجد و نمازخانه استفاده میکنند،
برای فروش غذا از کانکس آشپزخانه و آبدارخانه سیار استفاده میکنند،
برای سهولت در شستشو و مقاومت زیاد کف از کانکس با کف آلومینیوم آجدار 2میل و آهن آجدار و سرامیک استفاده میشود،
برای زیبایی کانکس و و قابل شتشو بودن آنها از دیوارهای پی وی سی pvc استفاده میشود
فروشندگان کانکس میتوانند بجای دیوارپوش pvcپی وی سی از ام دی اف mdf هم استفاده کنند
برای نمای کانکس و زیبایی آنها میتوان از نمای کامپوزیت در رنگهای مختلف و متنوع استفاده کرد.
کانکس با نمای کامپوزیت زیبایی خاصی دارند ، گلفروشان عزیز میتوانند از کانکس گلخانه ای هم استفاده کنند.
برای پخت نان از کانکس نانوایی هم میشود استفاده کرد در بازارهای میوه و تره بار از کانکس میوه و تره بار استفاده میکنند.
برای تجهیزات وسایل مخابراتی کاربرد دارد. برای برخوردار بودن از ایزوله صدا و دما بهتر است.
از کانکس ساندویچ پانل استفاده کرد که عایق پلی اورتان دارد. ساندویچ پانل ها هم نمای قشنگی دارند.
کانکس چوبی هم ساختار زیبا و شکیلی دارند ، با سقف های طرح سفال که مانند سقف های شیروانی کلبه های شمال است.کانکس ها ضد زلزله هستند خیلی سریع ساخته میشوند. قیمت کانکس ارزان و مناسب است.
فروش کانکس در ایران خیلی خوب جا افتاده است قیمت کانکس نسبت به ساخت با مصالح سنتی ارزان تر است و مثل ساخت سنتی یک بار مصرف نیست قابل جابجا شدن است.
پرتابل است میتوان آنرا حمل کرد هم کانکس های ثابت و هم سیار و پرتابل از تولیدات شرکت قصر ویونا است کانکس ضد آب هستند کانکس های رایج ایران از جنس ورق گالوانیزه هستند اسکان خوبی برای کارگران زحمتکش است ، مدیران محترم میتوانند از کانکس مدیریت و پرسنل استفاده کنند. برای محیط های اداری بهتر است از کانکس تجهیز کارگاهی استفاده شود. کانکس ها پیش ساخته هستند برای پیمانکاران عزیز از کانکس کارگاهی وkaneks کارگری ، کانکس مسکونی ، کانکس نگهبانی، کانکس تجهیز کارگاهی تولید میشود. ساخت و تولید کانکس توسط شرکت ویونا صورت میگیرد. فروش کانکسconex با ارزانترین قیمت از تعهدات ویوناست. کانکس ساندویچ پانل با نمای دکوراتیو که در طرحهای سنگ و چوب در بازار موجود است دکوراتیو با نمای آجر نما نوع دیگر ساندویچ پانل است میتوان آنها را هم با اسکلت جوشی و هم با اسکلت پیچ و مهره ای تولید کرد.کانکس تجهیز کارگاهی و کارگری که با اسکلت پیچ و مهره ای میباشد به راحتی قابلیت مونتاژ و دمونتاژ شدن را دارند و حتما باید در محل ساخته و نصب شود اتصال کانکس ساندویچ پانل با اسکلت پیچ و مهره ای بوسیله گالوانیزه یوu میباشد. سازه پیچ ومهره ای و عایق پلی اورتان در ساندویچ پانل ها بکار میرود ولی سازه های جوشی را میتوان در کارگاه قصر ویونا ساخت. ویلاهای پیش ساخته با سیستم ال اس اف lsf و سازه پیچ و مهره ای بصورت مسکونی و خیلی لوکس هستند دیوارهای بیرونی و نمای خارجی آنها از فایبر سمنت در طرح سنگ و طرح چوب و هم چنین سمنت برد ساده هستند عایق آنها پلی استایرن است و دیوارهای داخلی آنها از کناف گچ برگ ضد آب و ضد رطوبت میباشد برای ساخت ویلاها ابتدا باید فوندانسیو ن و شناژ آنها آماده شود و بعد روی آن از کف سازی با سرامیک استفاده شود سرامیک درجه یک ایرانی بکار برده میشود ویلاها را میشود یک طبقه دو طبقه سه طبقه چهار طبقه و پنج طبقه (1طبقه،2طبقه،3طبقه،4طبقه،5طبقه) اجرا کرد ویلاهای دوبلکس ، این سازه ها در مسکن مهر هم بکاربرده میشود سیستم ال اس اف lsf یا همان سازه سبک سرد نورد شده ضد زلزله ضد رطوبت و ضد خورندگی و ضد زنگ است خیلی سریع و زود ساخته میشود یعنی زمان تحویل آنها خیلی سریعتر از مصالح سنتی و ساختمانی است نمای شیک و بسیار زیبای آنها باعث شده که متقاضی و دوستاران زیادی داشته باشد فروش ویلا و قیمت مناسب آن چشمگیر است سقف آنها خرپا دارد و نمای بیرونی سقف از ورق طرح سفال و سفال میباشد برای فوندانسیون از بتن استفاده میشود اگر بخواهیم روی یک ساختمان اضفه بنا داشته باشیم باید از شناژ سبک با مخلوطی از ملات استفاده کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشترwww.bonsaz.ir را مشاهده نمایید.

منبع:

www.bonsaz.ir

http://iconex.ir

http://www.tehranconex.com

http://97love.rzb.ir